Markízy

Vonkajšie markízy na balkón alebo terasu (i pre veľké plochy) Vám prinesú príjemný tieň a chládok v teplom počasí. Prežite krásny deň na balkóne či terase v príjemnom tieni pod vonkajšími markízami. Vonkajšia markíza vás spoľahlivo ochráni nielen pred slnečnými lúčmi, ale vďaka špeciálnej povrchovej úprave si poradí aj s dažďom, sú z nepremokavého materiálu. Posedenie pod markízami si užijete v horúcom lete aj za nevľúdneho počasia. Markíza pri dome vytvorí chránený priestor a ideálne miesto pre stretávanie s rodinou alebo priateľmi. Markízy sú potiahnuté akrylovou látkou naimpregnované ochranným prípravkom, ktorý chráni pred premoknutím a znečistením. Veľmi kvalitný materiál a spracovanie zaručujú dlhú životnosť markízy a jej stálu farbu. Vyberte si z množstva látok, ktorá sa bude na vašu terasu alebo balkón najlepšie hodiť.

Markízy spája praktickosť a elegancia. Účinne vás chránia pred slnečnými lúčmi a zároveň dotvárajú vzhľad vášho domu. Ponúkame terasovité pre použitie na balkónoch a pri rodinných domoch alebo košovité, ktoré sú vhodné pre použitie v komerčnej sfére. Užívajte si čerstvý vzduch v tieni a suchu markízy.

MarkizaMarkizaMarkizaMarkiza

Model Jasmina – markíza bez nosného profilu

Jasmina
Tvoria ju dve bočné konzoly medzi, ktorými je prichytený valec z pozinkovanej ocele pre navíjanie látky. Na konzolách sú pripevnené ramená zakončené výpadovým profilom s odkvapničkou určenou pre odtok dažďovej vody. Ramená sú vyrobené zo špeciálnej hliníkovej zliatiny. Obsahuje elektrické ovládanie, motor s núdzovou havarijnou kľukou, diaľkové ovládanie a automatické čidlo vietor / slnko.

Výsuv Max. výsuv Max. šírka Min. šírka výsuv Uhol pohybu Veľkosť hriadeľa
1,5 m; 1,75 m; 2 m; 2,25 m; 2,5 m; 2,75 m; 3 m 3 m 4,8 m + 0,5 m 20° – 75° 70 mm; 78 mm

Model Stela – markíza s nosným profilom

Stela
Tvoria ju konzoly s oceľovým nosným profilom, kĺbové ramená, valec na navíjanie látky, výpadový profil a ovládací mechanizmus. Výpadový profil je opatrený odkvapničkou, ktorá zabraňuje tvorbe vodnej kapsy na rozvinutej markíze a slúži k odtoku dažďovej vody. Model ponúka skrížené ramená, ktoré docielia väčší výsuv markízy, než je jej samotná šírka. Obsahuje elektrické ovládanie, motor s núdzovou havarijnou kľukou, diaľkové ovládanie a automatické čidlo vietor / slnko.

Výsuv Max. výsuv Max. šírka Min. šírka výsuv Uhol pohybu Veľkosť hriadeľa
1,5 m; 1,75 m; 2 m; 2,25 m; 2,5 m; 2,75 m; 3 m; 3,25 m; 3,5 m 3,5 m 6 m + 0,5 m 5° – 45° 78 mm

Model Isabela – kazetová markíza

Isabela
Elegantná slnečná clona so zaoblenou kazetou sa hodí do miest, kde by odkrytá konštrukcia pôsobila rušivo. Kazeta plní estetickú a zároveň ochrannú funkciu. Látka sa pri jej zvinutí dokonale schová do kazety a je tak chránená pred vonkajšími vplyvmi počasia. Obsahuje elektrické ovládanie, motor s núdzovou havarijnou kľukou, diaľkové ovládanie a automatické čidlo vietor / slnko.

Výsuv Max. výsuv Max. šírka Min. šírka výsuv Uhol pohybu Veľkosť hriadeľa
3 m 3 m 5 m 2,050 m (motor); 2,120 m (kľuka) 0° – 50° 70 mm; 78 mm

Vzorky látok

Vzorky latok